Sarjataulukko 2022

  1. Kotka 14.-15.5.2022
  2. Kouvola 18.-19.6.2022
  3. Lahti 16.-17.7.2022
  4.  Paimio 6.-7.8.2022
  5. Kangasala 10.-11.9.2022

10 osakilpailua, joista lasketaan mukaan 8:n pre finaalin/finaalin pisteet kansallisen RMC sarjan lopputulokseen.

Kokonaistilanteeseen laskettavat/kokonaistilanteesta vähennettävät pisteet ovat
parhaan/huonoimman pre-finaalin ja finaalin pisteet. Mukaan laskettavien pre finaaleiden /finaaleiden pisteet eivät tarvitse olla samasta osakilpailusta.

MICRO MAX    
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.1Vettenranta Oiva767696
2.3Salmi Veeti831681
3.99Ristiniemi Urho816672
4.88Mäkinen Lenni777647
5.4Alppirinne Leevi799642
6.64Parri Aleksi586586
7.13Niskanen Taffe691573
8.10Korhonen Onni671554
9.80Roimola Atte549549
10.33Auvinen Aaron660544
11.47Lampela Esko639522
12.20Kankeri Oliver625508
13.18Nieminen Juho498498
14.66Harmonen Ilari423423
15.79Viitaniemi Vili410410
16.62Sokka Topi408408
17.51Teinilä Jim295295
18.42Ojala Oskar264264
19.69Korhonen Joose231231
20.43Saloranta Janette149149
21.71Virta Venni109109
MINI MAX
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.1Koskinen Rasmus790685
2.5Saranki Juuso828675
3.33Pasi Niklas805670
4.59Riccio Enzo800654
5.4Leskinen Miro643643
6.14Gåsman Elias725596
7.20Pajamäki Iivari692566
8.8Mononen Milo684561
9.48Rutanen Tuukka556556
10.52Teinilä Max541541
11.40Laakkonen Unto-Olavi662540
12.10Ovaska Camilla641520
13.64Karjalainen Niklas604488
14.46Parri Iivari459459
15.12Lauronen Luca298298
16.32Leino Patrik269269
17.96Walle Oskari178178
16.21Kutila Urho151151
17.84Halttunen Tomas125125
18.11Kuismanen Iivari118118
19.86Ovaska Aatu114114
JUNIOR MAX
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.1Ritonen Martti813688
2.13Laitonen Santeri829680
3.3Laaksonen Anton837679
4.75Hakala Akseli734614
5.61Ketola Simeon717584
6.38Ammunèt Alex676573
7.91Ketola Samuel620566
8.31Aatola Vilho533533
9.25Prittinen Veikka613523
10.19Michael Moritz512512
11.20Väänänen Veeti504504
12.90Karinen Jermu594502
13.78Koikkalainen Jimi603502
14.17Tuomilehto Iivari477477
15.12Korhonen Ella513433
16.43Kouvolainen Otso433433
17.15Milner Sarah400400
18.49Tammi Milo399399
19.47Hakala Vili364364
20.18Kuhanen Joel351351
21.63Gustafsson Eelis201201
22.70Kokkonen Kasper199199
23.40Kolehmainen Leevi195195
24.44Sallinen Peppilotta192192
25.16Malmsted Siiri186186
26.37Kytölä Nea160160
27.52Nakko Riia153153
28.67Mannila Miko145145
29.97Sallinen Amanda139139
30.71Kariluoma Sulo132132
31.86Kortelainen Karri132132
32.83Miettinen Alfons132132
33.14Jokitulppo Juho121121
34.99Frants Dony120120
35.54Kivistö Elias119119
36.80Sakala Otto113113
37.66Röntynen Nooa108108
38.21Surakka Aatu105105
39.24Leskinen Miro104104
40.23Vilen Kimi8585
41.27Kuuse Oliver7373
SENIOR MAX
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.1Kaskinen Miska694694
2.11Kaskinen Milo836682
3.4Koikkalainen Jere741617
4.96Niemi Jani718612
5.15Miikki Ohto644591
6.42Grönlund Sonja688573
7.17Kamunen Moona654542
8.98Kulmala Josefiina547528
9.23Virta Atte634526
10.71Hoisko Aleksi589520
11.43Leinonen Aatu500500
12.18Ampuja Mauri452452
13.87Niemi Anni495449
14.36Santanen Mika439439
15.5Airaksinen Jani435435
16.57Martiskin Ville365365
17.14Heine Mitja303303
18.9Vieltojärvi Oskari219219
19.41Pohjola Joonas219219
20.80Johannesdahl Luca201201
21.7Older Markus182182
22.12Siimesvaara Alvar177177
23.89Karhunen Max162162
24.2Heikkilä Joni162162
25.3Hälikkä Miro155155
26.26Oksanen Oona150150
27.16Hasala Mikael146146
28.21Erkkilä Miko135135
29.66Heinikainen Aatu133133
30.29Sarjas Aaron129129
31.54Kokkonen Antti127127
32.95Myllymäki Sini106106
33.72Jalava Aleksi8484
34.32Weckström Miki8282
MAX MASTER
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.01Leskinen Ville846689
2.016Jokimies Nikita807654
3.072Haarjärvi Eero717647
4.03Auvinen Jussi640640
5.05Raukola Juha-Matti621621
6.046Kairistola Simo350350
7.026Kataja Antti172172
8.81Tuiku Sami164164
9.021Räsänen Marko164164
10.047Knuutila Jouni154154
11.02Toikka Tero153153
12.59Karvonen Riku152152
13.06Kukkola Aaron150150
14.56Koivisto Jari146146
15.088Zitting Miska140140
16.99Jokela Risto-Matti122122
17.036Kiviniitty Santtu113113
18.014Värri Markus8989
19.066Vanhala Joonas8181
20.011Hyvärinen Petteri2525
DD2 MAX
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.1Saarniala Axel850710
2.2Viiliäinen Ville172172
3.3Ollikainen Antti8989
DD2 MASTER
SIJANROKULJETTAJAYHT:LOPPU:
1.01Ollikainen Antti785700
2.02Koivisto Jari869700
3.03Jauhiainen Jari165165