Sarjataulukko 2020

RMC Laukaa 4.-5.7.
RMC Lentola 25.-26.7
RMC Vantaa 15.-16.8
RMC Kotka 19.-20.9

 

Sarjan loppupisteet kun kaikki 8 osakilpailua on ajettu.  Lopputuloksiin lasketaan mukaan 6:n parhaan pre- finaalin/finaalin pisteet.

 

Kaikkien osakilpailuiden pistetaulukko.
(klikkaa ylläolevaa SARJATAULUKKO 2020 painiketta)

SijoitusKilpailijaNRRunkoSeuraYht.LOPPU PISTEET
Micro Max
1.AATOLA VILHO3TONY KARTSWK Fin ry688523
2.LAITONEN SANTERI5TONY KARTSWK Fin ry671516
3.KOSKINEN RASMUS4EXPRITKeimola-FK579500
4.LEHTIMÄKI SEBASTIAN51EXPRITLahden FK Ry493493
5.LESKINEN MIRO22EXPRITKankaanpään UA473473
6.NURMI VILI95FLANDRIAPori FK473473
7.PASI NIKLAS46KOSMICKotkan FK460460
8.LAAKSONEN ROBIN18Keimola-FK296296
9.LAURONEN LUCA24TONY KARTKotkan FK155155
Mini Max
1.LAAKSONEN ANTON14TONY KARTKeimola FK534534
2.SARANKI JUUSO22EXPRITKokemäen FK504504
3.KOIKKALAINEN JIMI78EXPRITHyvinkään UA649495
4.JESTOI NIKO73BIRELAL Kuopio479479
5.GUSTAFSSON ELIAS39RICCIARDOJoeUA632477
6.PARHIALA MIKE12PAROLINLMM170170
7.LAILAVUO VÄINÖ27COMP KARTKotkan FK166166
8.LOUKO MARIA30TONY KARTKotkan FK161161
9.KOSKINEN RASMUSEXPRITKeimola FK8989
Junior Max
1.HEIKKILÄ JONI47TONY KARTEspoo Karting R559529
2.SIIMESVAARA ALVAR12TONY KARTSalon Ua666515
3.HÄLIKKÄ MIRO4EXPRITPirka Ry560479
4.RITONEN MARTTI84EXPRITPirka Ry613479
5.KASKINEN MILO77EXPRITSalonUA598473
6.TURPEINEN AADA40EXPRITKeimola FK587453
7.KOIKKALAINEN JERE9EXPRITHyvinkään UA553440
8.HOPPI VALTTERI39EXPRITVaasan UA554434
9.KULMALA JOSEFIINA98KOSMICAU Kerho Jämsä538420
10.LEVO VALTTERI53TBKARTMonako FK406406
11.SANTANEN MIKA36EXPRITKokFK522401
12.GRÖNLUND SONJA42KOSMICLahden FK505400
13.TORVINEN KAIUS86EXPRITPirka Ry494381
14.KAMUNEN MOONA48TONY KARTSaikart ry467358
15.JALAVA ALEKSI2TONY KARTKeimola FK311311
16.JOHANNESDAHL LUCA75EXPRITKeimola FK255255
17.JÄRVINEN AAPO19KOSMICJämsän Äijät235235
18.SALLINEN AMANDA97232232
19.NIEMI JANI96EXPRITKankaanpään UA216216
20.HARTONEN JESSE55FORMULA KKotkan FK156156
21.AMPUJA MAURI5TONY KARTKotkan FK155155
22.KYTÖLÄ NEA23KOSMICHeinolan UA138138
23.LEINONEN AATU43TONY KARTMonako FK132132
24.VALKEALAAKSO NOORA15BIRELARTPirka Ry117117
Senior Max
1.SAARNIALA AXEL1KOSMICKeimola FK524524
2.AIRAKSINEN JANI68EXPRITKeimola FK584484
3.SALOVAARA JUHO6KOSMICKouvolan FK627484
4.KOKKONEN ANTTI4KOSMICOFK 125 ry473473
5.KASKINEN MISKA44TONY KARTSalonUA339339
6.SALMELA ARTTU20OFK-125 ry172172
7.PANTTILA JUUSO-PETTERI30TONY KARTVihdin UA165165
8.OLDER MARKUS29Keimola FK160160
9.PIRTTILAHTI NIKOLAS15BIRELARTPirkaRy158158
10.WAHLSTEN RASMUS5EXPRITLahden FK Ry155155
11.HALMIALA ELIAS11PAROLINLMM154154
12.SOKKA OSKARI62COMPKARTNilUA138138
13.ZITTING MISKA37TONY KARTJämsän Äijät137137
14.TENHUNEN LAURI77KOSMICRaisUA111111
15.MARKKANEN ROOPE65KOSMICKotkan FK8989
16.MARKKANEN RASMUS64TONY KARTKotkan FK8282
Max Master
1.KUKKOLA AARON1KOSMICJämsän Äijät411411
2.LAILAVUO JUSSI27COMP KARTKotkan FK178178
3.ALPPIRINNE MARKKU2TONY KARTKotkan FK164164
4.BROFORS MARKO5SWISS HUTLESSKotkan FK158158
5.KAIRISTOLA SIMO3EXPRITKouvola FK157157
6.TOIKKA TERO88TONY KARTKotkan FK154154
7.VANHALA JOONAS66TONY KARTKotkan FK152152
8.HONKANEN JARNO93TONY KARTKotkan FK150150
9.LAURONEN JANI69EXPRITKotkan FK7777
10.AUVINEN JUSSI4TONY KARTKotkan FK7474
11.HEIKKILÄ MIKA47TONY KARTEspoo Karting7070
12.TOHMO TOMMI74TONY KARTKotkan FK6868
DD2
1.VIILIÄINEN VILLE1TONY KARTAL Kuopio705584
2.KOIVISTO JARI31HAASEPirka ry8989
3.OLLIKAINEN ANTTI11HAASEOFK-125 ry8585
4.PILLI VEETI4TONY KARTLpr UA8585
DD2 Master
1.OLLIKAINEN ANTTI1HAASEOFK-125 ry531531
2.KOIVISTO JARI3HAASEPirka ry602517